Abu esame „žinojimo stadijoje“

Kai kalbinau jaunavedžius Faustą (23 m.) ir Ievą (25 m.) jie buvo prieš 3 mėnesius susituokę. Kreitono metodo pradėjo mokytis prieš santuoką, kuomet susižadėjo. Tokį gyvenimo būdą rinkosi dėl vienos pagrindinės priežasties – jis neprieštarauja Bažnyčios mokymui, o kaip tik jį atliepia. Faustui ir Ievai svarbūs visi santuokinio gyvenimo aspektai, įskaitant ir moralinius.

Vieną kaip didžiausių gėrių matome mūsų santykio virsmą, kai vyras gali įsitraukti į moters ciklinį gyvenimą ir jį ne tik suprasti, bet ir dalyvauti jame. Mums didelis džiaugsmas, jog moteriai užtenka tik stebėti save, o vyro atsakomybė yra klausti ir užpildyti lentelę. Tokiu būdu už šeimos vaisingumą tampame atsakingi abu, nes abu esame „žinojimo stadijoje“. Taip pat pastebime, kad tam tikra prasme natūralus vyro, kaip šeimos vedlio, statusas, taikant šį metodą, gali būti įgyvendintas ir šeimos vaisingumo planuose.

Dažna NŠP kritika, kad: „metodus taikyti būtų labai sunku, nes užima laiko, o gyvenimas ir taip labai užimtas“; „baisu, kad suklysi ir nesuprasi“; „netikim, kad veiksminga“; „lytiniai santykiai tampa grafiku, dingsta spontaniškumas, o susilaikymas yra sunkiai pasiekiamas“. Kokia jūsų reakcija išgirdus tokią kritiką NŠP metodams?

Mūsų aplinkoje yra daug porų, kurios taiko NŠP metodą, ir nė karto negirdėjome, jog lytiniai santykiai taptų grafiku. Galime ir patys tai paliudyti. Manome, jog susilaikymas yra neišvengiamas santuokoje, ir kuo ankščiau jo pradedi mokytis, tuo geriau. Vienokiu ar kitokiu metu teks susilaikyti nuo lytinių santykių, pavyzdžiui, po vaiko gimimo, ligų ar kitų gyvenimiškų aplinkybių atveju. Tad tam tikra prasme ugdyti valią susilaikymo srityje yra tiesiog santuokinis gyvenimo būdas, kad atėjus metui mokėtum ir galėtum susilaikyti. Spontaniškumas priklauso tik nuo paties žmogaus vaizduotės ir pastangų, NŠP atneša į šeimą „stengimosi dėl kito momentą“. NŠP lytinius santykius padaro kur kas daugiau negu sueitį. Lytinių santykių preliudija gali prasidėti jau ryte su gražiais žodžiais, gėlėmis vakare po darbo ir šokiu gaminant maistą. Viskas priklauso nuo mūsų pastangų. O spontaniškumas, mūsų nuomone, tikrai nedingsta, turim viltį, kad mus kaip žmoną/vyrą antra pusė gali nustebinti, jei tik to norės.

Skaitantiems apie NŠP Faustas ir Ieva linki į tai žiūrėti ne kaip į dar vieną iš metodų, bet labiau kaip į sveiką gyvenimo būdą. Sveiką ne tik fizine plotme, bet ir emocine bei moraline.

„Vaisingumo pažinimas – sveikatos raštingumas“

Visą Fausto ir Ievos istoriją, kaip ir daugelio kitų porų istorijas, rasite žurnaliuke „Vaisingumo pažinimas – sveikatos raštingumas“ Žurnalo ieškokite Lietuvos šeimos centras lentynose, tikrai pasirūpins, kad gautumėte!