FEMM paskaitų temos


Dalyviai supažindinami su FEMM (Fertility Education & Medical Management) – moterų vaisingumo sveikatos modeliu. Moters vaisingumo sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra jos sveikatos būkle ir subtilia tam tikrų hormonų sąveika jos organizme. Pakankamą šių hormonų gamybą galima stebėti kiekvieno ciklo metu, nes tai yra sveikatos ir vaisingumo rodikliai. FEMM leidžia moterims tapti pilnai informuotomis savo sveikatos priežiūros dalyvėmis.

Dalyviai sužino apie lytinių organų anatomijos dalis ir funkcijas bei ovuliacijos fiziologiją – supranta, koks svarbus hormonų vaidmuo cikle. Smegenų ir kiaušidžių hormonai turi įtakos lytinių organų ir viso organizmo sveikatai. Stebimi biologiniai žymenys leidžia moterims nustatyti hormonų pokyčius, pagrindinius ciklo įvykius, tokius kaip ovuliacija, ir kitus sveikatos bei vaisingumo rodiklius. Dalyvės mokomos FEMM lentelių sudarymo metodo stebint ir registruojant šiuos žymenis. Užsiėmimo pabaigoje atliekami lentelių sudarymo pratimai.

Dalyviai mokosi suprasti ciklą – tiek jo biologinius žymenis, tiek hormonų aktyvumą – kaip bendros sveikatos rodiklį. Jie mokomi ciklo fazių, pabrėžiant ovuliacijos laiką, kiekvienoje fazėje vyraujantį hormonų aktyvumą ir tai, kokių žymenų stebėjimai kiekvienoje fazėje yra būtini, kad moteris būtų laikoma sveika. Dėmesys skiriamas ciklo, kaip holistinio vaisingo proceso, supratimui, kuris yra esminis norint suprasti ciklo svyravimus. Užsiėmimo metu analizuojami įvairūs ciklo tipai, įskaitant ir tuos, kurie gali parodyti sveiktos sutrikimus. Užsiėmimą lydi pratimai, klausimai ir atsakymai bei atvejo analizė.

Šio užsiėmimo metu dalyviai mokomi FEMM šeimos planavimo principų. Užsiėmimo metu apžvelgiama vyrų ir moterų vaisingumo fiziologija, dominuojantys lytiniai hormonai, pagrindiniai vyrų ir moterų vaisingumo etapai ir skirtumai, pasireiškiantys per vyro ir moters visą vaisingą gyvenimą. Kalbant apie šeimos planavimą, pagrindinis moters ciklo įvykis yra ovuliacija, todėl dalyviai mokosi susieti ciklo biologinius žymenis su ovuliacija ir moters vaisingumu. Pagrindiniai rodikliai yra gimdos kaklelio gleivės ir liuteinizuojančio hormono (LH) padidėjimas prieš pat ovuliaciją. Dalyviai šias žinias pritaiko nustatydami ovuliaciją ir vaisingumą įvairiais ciklo tipais. Šią sesiją lydi pratimai, klausimai ir atsakymai bei atvejo analizė.