Kas yra FEMM


FEMM (Fertility Education & Medical Management)
tai mokslo žiniomis grįsta vaisingumo sveikatos programa moterims, kurios metu mokoma stebėti, nustatyti ir suprasti savo kūno pokyčius, susijusius su sveikata ir vaisingumu.

Moterys mokomos stebėti konkrečius biologinius žymenis – gimdos kaklelio gleives, menstruacijas ir ovuliaciją, suprasti, kodėl šie požymiai atsiranda ir kaip jų pokyčiai daro įtaką bendrai ir vaisingumo sistemos sveikatai.

  • Nustatyti ir spręsti dažnas sveikatos problemas, tokias kaip nereguliarus kraujavimas, skausmas, migrena, depresija ir t.t.
  • Pažinti savo kūną, siekiant stebėti ir atpažinti normalią ar nenormalią savo vaisingumo sveikatą.
  • Panaudoti gautą informaciją nėštumo atidėjimui arba jam pasiekti.

Esant sveikatos problemoms, FEMM apmokyti medicinos specialistai gali atlikti tikslesnius tyrimus, diagnozuoti ir gydyti, nes dirba su biologiniais žymenimis, kuriuos pateikia pati moteris savo stebėjimais. Naudojantis šia pagalba moterys gali pasiekti geriausios asmeninės ir vaisingumo sveikatos būklės nuo brendimo iki menopauzės.

Stebėdama savo ciklą moteris gali suprasti, palaikyti ir gerinti savo sveikatą. Ji gali išmokti atpažinti savo hormoninės sistemos dėsnius tiek reguliariuose, tiek nereguliariuose cikluose.

FEMM siekia ugdyti sveikatos raštingumą per vaisingumo pažinimą ir jo supratimą, nes sąmoningas pasirinkimas yra pagrindinis sveikatos priežiūros ir šeimos planavimo elementas. Sąmoningas pasirinkimas reiškia, kad sprendimas dėl sveikatos priimamas susipažinus ir atsakingai įvertinus situaciją.

Šioje 3 mėn. mokymų programoje išmoksite stebėti ir atpažinti, pildyti lentelę ir interpretuoti savo ciklo vaisingumo biologinius žymenis, kad:

  • Nustatytumėte vaisingas ir nevaisingas dienas savo cikle;
  • Patvirtintumėte ovuliaciją (žinosite, ar ji vyksta kiekvieną ciklą);
  • Stebėtumėte savo hormonų būklę ir nustatytumėte jų pakitimus;
  • Natūraliai atidėtumėte arba siektumėte nėštumo;
  • Priimtumėte savo cikliškumą.