KrMS privalumai


Jokio šalutinio poveikio

Kreitono modelio vaisingumo pažinimo sistema traktuoja vaisingumą kaip normalų ir sveiką procesą moters organizme.

Metodui taikyti nereikalingi sintetiniai hormonai, randami hormoniniuose kontraceptikuose, cheminės ar mechaninės intervencijos bei chirurginės procedūros. 

Sistema neturi jokių šalutinių fizinių poveikių, kurie būdingi kontracepcijos metodams.

Universalus

Moterys turi įvairaus ilgio menstruacijų ciklus: trumpus, ilgus, reguliarius ir nelabai. Kartais ciklai gali visiškai dingti dėl streso, ligos arba dėl natūralių priežasčių, pvz. kai maitinama krūtimi. Kai kurios moterys gali turėti nereguliarus menstruacijų ciklus, neretai tai būna susiję su priešmenopauziniu laikotarpiu. Ankstesni naudoti natūralūs kontracepcijos metodai, pvz. ritmo metodas, negalėjo moterims padėti šiose situacijose.

Kreitono modelio vaisingumo pažinimo sistema identifikuoja vaisingumą ir nevaisingumą naudodama kasdienį savęs stebėjimą ir pasirodančių gimdos kaklelio gleivių vertinimą. Naudojant šią sistemą nereikia nei spėlioti, nei prognozuoti.  Tai daro Kreitono modelį universaliu ir tinkamu visoms moterims, nepriklausomai nuo ciklo, kurį ji turi, tipo. Bet kurią dieną, moteris (pora) žino, ar ji yra vaisinga ar nevaisinga.

Lengva išmokti

Kreitono modelio vaisingumo pažinimo sistema yra labai paprasta ir ją lengva išmokti.

Individualūs susitikimai su kvalifikuotu vaisingumo pažinimo mokytoju reikalingi tam, kad moteris ar pora gautų profesionalias įžvalgas jų asmeninei situacijai, mokytųsi ir greitai įgytų pasitikėjimą sistema. 

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, jog Kreitono modelis neskirtas mokytis savarankiškai iš draugų, giminaičių, iš knygos ar iš informacijos esančios šioje svetainėje.

Nebrangus

Nuolat išrašomos, perkamos ir vartojamos kontraceptines ar barjerines priemonės sudaro tikrai dideles išlaidas.

Studijos, kurioje buvo lyginamos išlaidos kontraceptinėms priemonėms ir KrMS mokymuisi, išvadose nustatyta, kad KrMS metodo kaina yra daug mažesnė nei išlaidos, patiriamos naudojant įvairius kitus kontracepcijos metodus.

Finansiniu požiūriu, tęstinis  Kreitono modelio vaisingumo pažinimo sistemos naudojimas yra itin ekonomiškas, nes jo kaina mažėja ilgiau jį naudojant.

Tikras, natūralus šeimos planavimo metodas

Kreitono modelis poroje gali būti naudojamas dviem tikslais: atidedant arba siekiant nėštumo.  Metodas efektyvus naudojant jį bet kuriuo atveju.

Studijomis nustatyta, jog Kreitono modelio naudojimas gali padidinti nevaisingos poros tikimybę pastoti natūraliai 20-80% ir 99,5% veiksmingas norint išvengti ar atidėti nėštumą.

Taip pat, poros, naudojančios KrMS pastebi, kad bendra atsakomybė stiprina jų santuokinį ryšį. Tyrimas nustatė, kad tų, kurie naudoja natūralų šeimos planavimo metodą skyrybų rodiklis yra 2,2%, kai tuo tarpu skyrybų rodiklis bendrai – 50-75%.

Moraliai priimtinas

Kreitono modelio vaisingumo pažinimo sistema neprieštarauja bažnytinės santuokos esmei, natūraliai vaisingumo funkcijai ir žmogaus seksualumui.

Nėra jokios religinės doktrinos, kuri morališkai prieštarautų Kreitono modelio vaisingumo pažinimo sistemai, kaip priemonei išvengti nėštumo.

Galimybė nustatyti šeimos dydį yra palikta poros sprendimui. Tai ekologiškas, integralus, nekenkiantis sveikatai ir atsižvelgiantis į abiejų partnerių poreikius šeimos planavimo metodas.

Bendra atsakomybė dėl šeimos planavimo

Vienas iš kontracepcijos, kaip šeimos planavimo metodo, trūkumų yra tai, kad jo naudojimas tenka vienam asmeniui – dažniausiai moteriai. Neigiamas šalutinis poveikis ir pavojus sveikatai, nuo daugelio kontracepcijos metodų, dažniausiai taip pat tenka moteriai.

Kreitono modelio vaisingumo pažinimo sistema yra skirta atsakomybės dalijimuisi poroje. Poros yra skatinamos dalyvauti individualiuose susitikimuose kartu, tam kad vyras ir moteris suprastų savo unikalų bendrą vaisingumą ir kaip jis susijęs su jų sprendimu išvengiant arba siekiant nėštumo.

Ypač vyrams KrMS leidžia prisiimti dalį atsakomybės lytiniame gyvenime. Rekomenduojama, kad vyras susipažintų su pildomomis lentelėmis ir tuo pačiu susipažintų bei atpažintų vaisingas ir nevaisingas dienas. Moteris stebi save, vyras ją palaiko, taip pora bendrai naudojasi sistema.

Pagerina lytinius santykius, augina ir tvirtina poros ryšį

Kreitono modelio vaisingumo pažinimo sistema yra daugiau nei nėštumo kontrolės metodas. Ji siūlo visuminį, holistinį požiūrį į žmogaus lytiškumą. Todėl labai svarbu, kad tuo metu, kai yra susilaikoma nuo lytinio kontakto, pora puoselėtų kitokias intymumo formas, kurios stiprintų ryšį ir gilintų jų santykius.

Pora išmoksta naujų būdų išreikšti savo lytiškumą per bendravimą, atvirumą ir pasitikėjimą, kuriant tikrą intymumą SPICE modelio pagalba.

Pora pradeda suprasti, kad jie buvo sukurti būti vaisingi, o ne bando šią dovaną nuslopinti, išmoksta vertinti vienas kitą ne tik kaip lytinę būtybę, bet kaip asmenį, kuris yra ne priemonė, bet tikslas pats savaime.

Informacija apie bendrą sveikatos būklę

Kreitono modelio vaisingumo pažinimo sistema (KrMS) yra daugiau nei natūralus šeimos planavimo metodas. Nuo pat pirmųjų menstruacijų galima mokytis stebėti savo vaisingumą ir jo suvokimas suteikia merginoms ir moterims esminę informaciją apie bendrą jų sveikatos būklę. 

Kreitono modelio naudojimas leidžia moteriai geriau suprasti ir labiau įsiklausyti į savo kūno fizinius pokyčius menstruacinio ciklo metu. Atidžiai save stebinti moteris anksti gali pastebėti tokius bendrus sutrikimus, kaip makšties ar šlapimo pūslės infekcija, neįprastas kraujavimas ir kt. Šios žinios suteikia galimybę laiku kreiptis į gydytoją ir spręsti  problemas, kol jos netapo rimtesnėmis.

Ginekologinės sveikatos vertinimas

Kasdien sąmoningai stebint savo vaisingumą, gaunamos žinios įgalina moterį suprasti ir vertinti savo ginekologinę sveikatą.

Tam tikrų ginekologinių duomenų ignoravimas gali būti priežastis atsirasti lėtiniams susirgimams, kurie gali vesti į nevaisingumą.

Kreitono modelio vaisingumo pažinimo mokymai vyksta su KrMS mokytoja individualiai, prie keturių akių, todėl galima drąsiai ir atvirai aptarti ir įvertinti tikrą, dabartinę, asmeninę moters sveikatą.

100% natūrali alternatyva kontraceptinėms tabletėms

Menstruacinio ciklo sutrikimų priežastys gali būti lengvai nustatomos ir gydomos. Pernelyg dažnai moterims, kurių menstruaciniai ciklai nereguliarūs, turinčioms skausmingas menstruacijas, atsinaujinančias kiaušidžių cistas ar išgyvenančioms priešmenstruacinį sindromą, kaip vienintelis gydymo būdas siūlomos kontraceptines tabletės.

Tačiau kontraceptinės tabletės turi neigiamą ir net pavojingą šalutinį poveikį. Be to, jos tik laikinai mažina simptomus ir negydo pagrindinės problemos priežasties.

Savo tapatybės ir išskirtinumo pažinimas

Moteriškumo puoselėjimas, prasideda nuo savęs ir savo kūno pažinimo. O savo kūno pažinimas padeda atskleisti tikrąjį moters išskirtinumo grožį.

Vaisingumo pažinimas yra vienas iš svarbiausių būdų pažinti savo kūną.

Šis moters sveikatos elementas formuoja jos psichologinę ir lytinę tapatybę, padeda pažinti save, kaip asmenybę, suprasti ir priimti savo fizinį kūną.

Skatinimas apmąstyti skaistumo dorybę

Kursų metu, dirbant su netekėjusiomis moterimis, vaisingumo pažinimo metodas, remiamas skaistumo dorybės principu.

Moterys skatinamos iš naujo, atsiribojant nuo šiandieninio vartotojiško visuomenės modelio, apsvarstyti šią dorybę, padedančią išsiugdyti tikrą savigarbą, o kartu ir gebėjimą suprasti bei gerbti kitą. Skatinama siekti sveiko gyvenimo ir pilnavertės, abipuse pagarba ir bendryste pagrįstos santuokos ateityje.

Vaisingumo pažinimas, kaip bet kurią moterį formuojantis asmenybės elementas, aktualus tiek santuoką planuojančioms (artimojoje ar tolimoje ateityje) moterims, tiek moterims, ieškančioms kitokio savo pašaukimo ir buvimo būdo visuomenėje.